Hilti Mekaniksel Tamir

Hilti Bakım makinenin uzun ömürlü olması için gereklidir. Matkapların delici özellikleri vardır, bunun yanında kırıcı özelliği olan matkaplara hilti adı verilir. Kırıcı ve delici matkaplardır. Hilti bakım yaptırmadan önce bakım yapılması gereken tüm parçalarını öğrenelim.

Hilti bakım periyodik bakımları yapılması gereken bir üründür. Düzenli bakımları aksatılmamalıdır. Hiltiler kırıcı özelliklere sahip olduklarından matkaplara göre daha hassalardır ve çok darbeye maruz kalırlar. hilti bakım kullanımınıza bağlı olarak farklı zamanlarda fakat düzenli bir şekilde yaptırmalısınız. Eğer makinenizi haftada bir kereden fazla kullanmıyorsanız kömür bittiğinde bakım yaptırmanız gerekmektedir. Eğer kırıcı delici özellikli olan hiltiyi her gün kullanıyorsanız kömür bitmeden mutlaka hilti bakım yaptırmalısınız. Aksi takdirde arızaya neden olabilirsiniz. Her bakımda mutlaka yağ ve kömür değişimi gereklidir.

Bakım yapılırken yağ değişimi titizlik isteyen bir işlemdir. Siz dışarıdan yağ ekleyemezsiniz. Mutlaka deneyimli birinin yardımı gerekmektedir. Bunların yanında her bakımda Oring takımları değiştirilmelidir. Şanzıman kısmı orijinal Oring takımı ile toplanır. Bir başka değişmesi gereken kısım rulmanlar ve contalardır. Bunun dışında birde mutlaka kömür eklenir. hilti bakım yapılırken dikkat edilmelidir.

WhatsApp chat